Az írek úgy tartják, hogy minden szökőév február 29-én a nők a kezükbe vehetik az irányítást és feltehetik a nagy kérdést szívük választottjának.
Külföldön sok férfi kezét kérték már meg
Az internetnek hála, számtalan olyan történettel megismerkedhetünk, amiben a hölgyeké lett a főszerep. Ők készítették elő a „legénykérést”, tettek, vettek, szervezkedtek, végül előrukkoltak a kérdéssel. Katy Miller a Huffington Post oldalán osztotta meg a történetét a nagyvilággal. Ő még 2013-ban tette meg ezt a nagy lépést. Eleinte nem is akart férjhez menni, nem hitt a házasság intézményében, de a szerelem a legmakacsabb embereket is megváltoztathatja. Azt tudta, hogy nem a hagyományos módon akarja véghez vinni a tervét, valami sokkal ötletesebb dolgot talált ki. Mindketten sörimádók és készített egy söröspoharat a párjának, melynek az oldalára gravírozta, hogy „Ha végeztél ezzel a pohárral, kérdeznem kell valamit.” Miután a srác megitta a sörét, a pohár alján várta a kérdés: Összeházasodunk? Katy nem érezte különleges dolognak, hogy ő tette fel a kérdést, de azt sérelmezte, hogy várakozásaival ellentétben nem a gratulációk árasztották el őket, sokkal inkább az „Ez komoly?” és az „Ugye ez csak egy áprilisi tréfa?” jellegű üzenetek. Nem értette, hogy ha egy férfi ötletes lánykéréssel áll elő, akkor miért lesz sztár és az ő tette után hol marad az elismerés
Itthon nincs olyan lelkes fogadtatása
Tibi lassan másfél éve van együtt a párjával. Evidens volt, hogy őt is megkérdezem, mit szólna, ha Gitta tenné fel a nagy kérdést. „Garantálom, hogy nem örülnék és szerintem a legtöbb férfitársam így van ezzel. Félre ne értsd, nem azért, mert nem szeretem, de ez valami olyasmit, amit én szeretnék megtenni érte. Ti nők annyi mindenre képesek vagytok, sokszor már azt érezzük, hogy nincs is ránk szükségetek, legalább ezt hagyjátok meg nekünk. Én szeretném megszervezni, kitalálni és kivitelezni. A férfi ezzel is kimutathatja, hogy a párja élete nője. Nem értem, hogy ezt a nők hogyan akarhatják kihagyni.”
„Hagyjuk őket érvényesülni”
Sok embert megkérdeztem, sokszínű véleményeket akartam bemutatni, de úgy tűnik, ebben a témában nagy az egyetértés, hiszen a lányok is hasonlóan vélekednek, mint Tibi. Zsófi nem hiszi, hogy ebbe a férfiak boldogan belemennének. „Eleve nem tartom túl jó ötletnek a házasságot, úgyhogy nincs jó véleményem arról sem, ha egy lány teszi meg a nagy lépést. Talán hagyni kéne, hogy a férfi fejezze ki ebbéli szándékát, kezdeményezzen, érezze pasinak magát, és legyen lehetősége nyomásgyakorlás nélkül eldönteni, el akarja-e venni az adott lányt vagy sem. Ha igen, kérje meg magától. Nem tudom elképzelni, ahogy egy pasi boldogan igent rebeg a fordított lánykérésen, majd szépen hátra dől és készen beleül a lány által szervezett esküvőbe. Hol van ebben az egészben ő maga?” Dóra is inkább meghagyná ezt a feladatot a fiúknak. „Én nem kérném meg a pasim kezét, mert onnantól mindig azt érezném, ezt az egészet csak én akartam, ő nem. Ez olyan, mint az autóvezetés meg a szerelés, néha meg kell hagyni ezeket a sztereotíp tevékenységeket a pasiknak, hogy mindkét fél kiteljesedhessen a maga nemében – a férfi férfi maradhasson, a nő meg nő. Persze autót vezetni és szerelni is lehet minden nőnek, de ha minden férfias szokástól megfosztjuk a párunkat, könnyen előfordulhat, hogy a végén mi nem tudunk rá férfiként tekinteni. Arról nem is beszélve, milyen jóleső érzés egy nőnek, ha tényleg megkérik a kezét. Lehet persze a házasságról beszélni, ne legyen tabu a tervezgetés, meg a vágyaink, elképzeléseink elmondása, de a nagy kérdést szerintem még 2017-ben is a férfinek kell feltennie.”
Forrás: ridikul.hu